Jääkiekon MM-kisojen otteluohjelma Julkaistu: keskiviikkona, 4. toukokuuta 2016

Kisojen voittajavedoista

Jääkiekon MM-kisat 2016 ovat aivan nurkan takana. Pelit pelataan tällä kertaa Venäjällä; Pietarissa ja Moskovassa. Peliyhtiö Unibet laittoi lukijoillemme kovan tarjouksen: jos Venäjän maajoukkue vie kisojen mestaruuden, palauttavat he hävinneistä voittajavedoista rahat takaisin - aina 50 euroon asti.

Unibetin voittajaveto -tarjous päättyy ennen ensimmäisen ottelun alkamista perjantaina 6. toukokuuta, joten lyöthän vetosi sitä ennen. Tarkemmat säännöt ja ehdot, sekä vetojen asettaminen Unibetin sivuilla.

HUOM: Kilpailu on nyt (7.5.2016) päättynyt, mutta muista kuitenkin tsekata Unibetin päivittäiset MM-kisatarjoukset tästä linkistä.

Kari Jalosen Leijonaryhmä lähtee hakemaan jatkoa loistavalle kiekkokaudelle Venäjän MM-kisoihin. Suomen kokoonpano ei ole kenties yhtä nimekäs kuin tulevan syksyn World Cupissa, mutta NHL:stä saapuneiden vahvistusten myötä Suomesta on tullut yksi kisojen mestarisuosikeista.


Suomi pelaa kisoissa seuraavasti:

6.5.2016 Suomi - Valko-Venäjä
8.5.2016 Suomi - Saksa
9.5.2016 Suomi - USA
11.5.2016 Suomi - Unkari
14.5.2016 Ranska - Suomi
15.5.2016 Slovakia - Suomi
17.5.2016 Kanada - Suomi


MM-KISOJEN KOKO OTTELUOHJELMA:

Päivä Aika Ottelu Areena
Perjantai 6.5.2016 16.15 Ruotsi-Latvia Ice Palace, Moskova
Perjantai 6.5.2016 16.15 USA-Kanada Yubileiny, Pietari
Perjantai 6.5.2016 20.15 Tshekki-Venäjä Ice Palace, Moskova
Perjantai 6.5.2016 20.15 Suomi-Valko-Venäjä Yubileiny, Pietari
Lauantai 7.5.2016 12.15 Sveitsi-Kazakstan Ice Palace, Moskova
Lauantai 7.5.2016 12.15 Slovakia-Unkari Yubileiny, Pietari
Lauantai 7.5.2016 16.15 Norja-Tanska Ice Palace, Moskova
Lauantai 7.5.2016 16.15 Ranska-Saksa Yubileiny, Pietari
Lauantai 7.5.2016 20.15 Latvia-Tshekki Ice Palace, Moskova
Lauantai 7.5.2016 20.15 Valko-Venäjä-USA Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 8.5.2016 12.15  Kazakstan-Venäjä Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 8.5.2016 12.15  Unkari-Kanada  Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 8.5.2016 16.15 Norja-Sveitsi Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 8.5.2016 16.15 Suomi-Saksa Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 8.5.2016 20.15 Ruotsi-Tanska Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 8.5.2016 20.15 Ranska-Slovakia Yubileiny, Pietari
Maanantai 9.5.2016 16.15 Latvia-Venäjä Ice Palace, Moskova
Maanantai 9.5.2016 16.15 Valko-Venäjä-Kanada Yubileiny, Pietari
Maanantai 9.5.2016 20.15 Ruotsi-Tshekki Ice Palace, Moskova
Maanantai 9.5.2016 20.15 Suomi-USA Yubileiny, Pietari
Tiistai 10.5.2016 16.15  Sveitsi-Tanska Ice Palace, Moskova
Tiistai 10.5.2016 16.15  Slovakia-Saksa Yubileiny, Pietari
Tiistai 10.5.2016 20.15 Kazakstan-Norja Ice Palace, Moskova
Tiistai 10.5.2016 20.15 Unkari-Ranska Yubileiny, Pietari
Keskiviikko 11.5.2016 16.15  Sveitsi-Latvia Ice Palace, Moskova
Keskiviikko 11.5.2016 16.15  Slovakia-Valko-Venäjä Yubileiny, Pietari
Keskiviikko 11.5.2016 20.15 Ruotsi-Kazakstan Ice Palace, Moskova
Keskiviikko 11.5.2016 20.15 Suomi-Unkari Yubileiny, Pietari
Torstai 12.5.2016 16.15  Tshekki-Norja Ice Palace, Moskova
Torstai 12.5.2016 16.15  USA-Ranska Yubileiny, Pietari
Torstai 12.5.2016 20.15 Venäjä-Tanska Ice Palace, Moskova
Torstai 12.5.2016 20.15 Venäjä-Tanska Yubileiny, Pietari
Perjantai 13.5.2016 16.15 Tshekki-Kazakstan Ice Palace, Moskova
Perjantai 13.5.2016 16.15 USA-Unkari Yubileiny, Pietari
Perjantai 13.5.2016 20.15 Tanska-Latvia Ice Palace, Moskova
Perjantai 13.5.2016 20.15 Saksa-Valko-Venäjä Yubileiny, Pietari
Lauantai 14.5.2016 12.15 Norja-Ruotsi Ice Palace, Moskova
Lauantai 14.5.2016 12.15 Ranska-Suomi Yubileiny, Pietari
Lauantai 14.5.2016 16.15 Venäjä-Sveitsi Ice Palace, Moskova
Lauantai 14.5.2016 16.15 Unkari-Valko-Venäjä Yubileiny, Pietari
Lauantai 14.5.2016 20.15 Kazakstan-Latvia Ice Palace, Moskova
Lauantai 14.5.2016 20.15 Kanada-Slovakia Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 15.5.2016 16.15 Tanska-Tshekki Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 15.5.2016 16.15 Saksa-USA Yubileiny, Pietari
Sunnuntai 15.5.2016 20.15 Sveitsi-Ruotsi Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 15.5.2016 20.15 Slovakia-Suomi Yubileiny, Pietari
Maanantai 16.5.2016 16.15 Venäjä-Norja Ice Palace, Moskova
Maanantai 16.5.2016 16.15 Kanada-Ranska Yubileiny, Pietari
Maanantai 16.5.2016 20.15 Tanska-Kazakstan Ice Palace, Moskova
Maanantai 16.5.2016 20.15 Saksa-Unkari Yubileiny, Pietari
Tiistai 17.5.2016 12.15 Tshekki-Sveitsi Ice Palace, Moskova
Tiistai 17.5.2016 12.15 Tshekki-Sveitsi Yubileiny, Pietari
Tiistai 17.5.2016 16.15 Latvia-Norja Ice Palace, Moskova
Tiistai 17.5.2016 16.15 Valko-Venäjä-Ranska Yubileiny, Pietari
Tiistai 17.5.2016 20.15 Valko-Venäjä-Ranska Ice Palace, Moskova
Tiistai 17.5.2016 20.15 Kanada-Suomi Yubileiny, Pietari
Torstai 19.5.2016 16.15 Puolivälierä Ice Palace, Moskova
Torstai 19.5.2016 16.15 Puolivälierä Yubileiny, Pietari
Torstai 19.5.2016 20.15 Puolivälierä Ice Palace, Moskova
Torstai 19.5.2016 20.15 Puolivälierä Yubileiny, Pietari
Lauantai 21.5.2016 16.15 Välierä Ice Palace, Moskova
Lauantai 21.5.2016 20.15 Välierä Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 22.5.2016 16.15 Pronssiottelu Ice Palace, Moskova
Sunnuntai 22.5.2016 20.15 Finaali Ice Palace, Moskova

Tsekkaa tästä kaikki Unibetin MM-kisa tarjoukset »